53 років1971 - 2024
ГоловнаКонтактиКарта СайтуEnglish

Фехтування : Клод Юнес: «Казанська Універсіада стане для мене другою»


Клод ЮнесУ Львові завершилися фінальні змагання ХІ літньої Універсіади України з фехтування. Участь у ній взяли майже всі найсильніші «мушкетери». Перемогу в чоловічій рапірі здобув вихованець Львівського училища фізичної культури Клод Юнес (вип. 2009р.), який у фіналі здолав свого товариша Ростислава Герцика. Обоє «мушкетерів» представляли на Універсіаді Львівський державний університет фізичної культури. Таким чином, Юнес завдяки цій перемозі здобув право виступати на ХХVII Всесвітній Універсіаді в Казані, яка пройде влітку цього року. Про перемогу на Універсіаді, підготовку до етапу Кубку світу в Кореї, а також здобуття путівок на Олімпіаду в Ріо-де-Жанейро Клод Юнес розповів Галичині спортивній. 
- Як готувався до Універсіади України?
- Якоїсь особливої підготовки до цих змагань у мене не було. Адже це всього лишень Універсіада, а не чемпіонат України. Гадаю, що рівень змагань трішки слабший, ніж у решти дорослих змаганнях на кшталт чемпіонату України та Кубку України. Однак, попри це, також були доволі хороші суперники, які є збірниками України і з якими потрібно було фехтувати. До вісімки не було надто серйозної боротьби, суперники вже аж надто слабкі випадали. А от на стадії входу в чотири та два, а особливо за перше місце сутички були важкі. За потрапляння в четвірку довелося фехтувати з Володимиром Колтиго, який як і я також є збірником України та водночас моїм товаришем по команді України. А от у фіналі довелося фехтувати ще з одним своїм другом, також збірником України Ростиславом Герциком. Боротьба була важко тільки за перше місце. Скажімо, перед цим з Володимиром Колтиго, сподівався, що буде важкий поєдинок, але вийшло навпаки. У цьому поєдинку я з самого початку взяв ініціативу до своїх рук і в мене все виходило дуже добре. Вдалося відірватися на початку поєдинку вперед, а далі вже бій йшов за моїм сценарієм. 
- У фіналі було важко?
- Так, цей поєдинок, як і личить фіналу вийшов найнапруженішим. У першій половині бою попереду був я, згодом Ростислав перехопив ініціативу та все ж у підсумку мені вдалося перемогти – 15:12. Манеру фехтування Ростислава знаю добре, бо ми з ним товаришуємо і доволі часто доводиться з ним фехтувати на різноманітних змаганнях та турнірах. Цього разу вдалося перемогти мені. Однак, хто б із нас не переміг у випадку поразки ми не ображаємося один на одного. Адже той хто перемагає, той у даному поєдинку більш сильніший та більш підготовленіший. Не бачу в цьому нічого страшного.
- Перше місце дозволяє тобі взяти участь на Всесвітній Універсіаді, яка в липні відбудеться у столиці Татарстану Казані (Росія)…
- Раніше мені вже доводилося виступати на Універсіадах. Тому Казанська Універсіада стане для мене другою, до цього фехтував на Всесвітній Універсіаді, яка відбувалася у китайському Шеньчжені. Там, до речі, виступив не надто вдало. Гадаю, що тоді більш краще виступити у Китаї завадив насичений та щільний змагальний графік. Тоді для мене це був передостанній старт, адже відразу після шеньчженської Універсіади треба було виступати на чемпіонаті Європи і судячи з показаного результату, був настільки виснаженим, що не зміг продемонструвати свій найкращий бій та виступити так, як хотів.
- А як цього разу? Змагальний графік теж напружений та щільний?
- Важко спрогнозувати свій виступ у Казані на теперішній Універсіаді, бо змагальний графік і цього разу є дуже заповнений змаганнями, турнірами. Мають бути тренувальні збори, на яких намагатимуся підгодовуватися до Універсіади в Казані якомога краще. Наприклад, сьогодні вилітаю на один із етапів Кубку світу в Корею. По приїзді вирушаю у Варшаву на збір, на якому проходитимуть змагання. Опісля приїжджаю і їду знову в Польщу, потім на чемпіонат Європи в столицю Хорватії місто Загреб, а звідти на Універсіаду в Казань. Після Універсіади вирушаю на чемпіонат світу в Угорщину, Будапешт. Це я вам перелічив змагання, які відбудуться впродовж наступних трьох місяців. А у нас такий змагальний графік кожного року. Тому сезон дуже насичений. 
- А як з огляду на такі навантаження вдається відновлюватися. Мабуть, працює людина з фізпідготовки, відновлення?
- Ні, насправді, в нас такого й близько немає. У нас немає тренера по фізичній підготовці. Кожен готується як хоче. На тренувальному зборі нас можуть спрямовувати тільки у напрямку фехтування, а такого, як відновлення після змагань у нас попросту немає.
- А в інших збірних є люди, які відповідають за фізичну підготовку спортсменів, за відновлення після змагань?
- Звичайно, що в інших збірних такий персонал є. Існує величезна різниця між нашими умовами, які є в Україні і тими, які є в закордонних спортсменів. Довелося побувати у багатьох країнах на тренувальних зборах і скажу, що там створені для спортсменів усі необхідні умови, а не те, що в нас…
- А які завдання на корейський етап Кубку світу?
- Завдання є конкретне – це потрапляння у вісімку найсильніших в командному заліку. Адже на наступні чотири роки головну ставку робимо на командні змагання, через які плануємо потрапити на Олімпіаду-2016 року в Ріо-де-Жанейро саме командою, а не по одному. Тому головними вважаються не особисті змагання, а командні. Саме таке завдання перед нами поставив тренерський штаб. У командному виступі ми повинні пробитися до вісімки, або ж вище. Стоїть завдання набирати очки. Гадаю, що на цьогорічних чемпіонатах Європи та світу потрібно буде виборювати медаль.
 
Джерело: Мстислав Коцький-Боб'як, www.galsports.com

Контакти
Адреса:

м. Львів, вул. Кн. Ольги,1
тел: (032) 238 27 92
факс: 238 27 93

Директор:

Окопний Андрій Михайлович,

Кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент

Анонси
28 квітня відбудеться додатковий відбір для футболістів 2011-го року. Детальніше: розділ "футбол"












History of Ukrainian State


Фехтування

Фехтування

Результати участі учениць відділення фехтування на етапі кубку Європи з фехтування серед кадетівРапіристи коледжу здобули медалі кадетського чемпіонату України з фехтування!Наші випускники – чемпіони та призери Чемпіонату України з фехтування на рапірахРезультати етапу кадетського циклу з фехтування на рапірахДаніїл Матяш – срібний призер Всеукраїнського турніру з фехтування на рапірах!Мілана Іванова та Домініка Петрусь відзначилися в чемпіонаті України з фехтуванняРезультати участі учениць коледжу на етапі кубку Європи з фехтування на шпагах у КлагенфуртіФехтувальниці Горбачук та Бардаш піднялися на п’єдестал міжнародного турніру в КраковіШпажистка Мілана Іванова – срібна призерка юніорського чемпіонату УкраїниРапіристи Олінський та Матяш – бронзові призери молодіжного чемпіонату України з фехтуванняДаниїл Матяш - срібний призер всеукраїнських змагань "Київська весна" з фехтуванняУчні Львівського коледжу спорту серед переможців V літньої гімназіади України з фехтуванняЄлизавета Горбачук - бронзова призерка міжнародних змагань "Challenge Wratislavia" з фехтуванняКлод Юнес, Данило Гойда та Максим Гаравський на подіумі Кубка України з фехтування на рапірахСофія Стогній - переможниця Європейського кадетського циклу з фехтування