48 років1971 - 2019
ГоловнаКонтактиКарта СайтуEnglish

Медицина : Дошка оголошень


Інформація для роздумів про ситуацію з туберкульозом в Україні...
 
За
Основними причинами, що призвели до масштабного поширення туберкульозу в Україні, є, в першу чергу, збільшення числа соціально дезадаптованих осіб в країні (жебраків, бродяг, мігрантів, переселенців, алкоголіків, ВІЛ-інфікованих, наркоманів та ін.), безвідповідальне ставлення населення до свого здоров'я. Крім того, необізнаність, непоінформованість громадян щодо шляхів уникнення захворювання на туберкульоз, важливості його своєчасного лікування та профілактики у повсякденному житті.
 
У серпні 1993 року ВООЗ оголосив туберкульоз «глобальною надзвичайною небезпекою», а день 24 березня - «Всесвітнім днем боротьби зтуберкульозом». Його мета - проведення санітарно-освітньої роботи серед населення та залучення урядів країн до боротьби з туберкульозом.
 

Для довідки.

Туберкульоз - інфекційна хвороба, що викликається мікобактеріями туберкульозу, протікає з періодичними загостреннями, рецидивами та ремісіями.
Збудник туберкульозу доволі стійкий у зовнішньому середовищі. У сухому харкотинні мікобактерії можуть виживати до одного року, нарізних предметах - декілька місяців, у замороженому м'ясі - до року, у маслі та сиру — 9-10 місяців, у стічних водах - до 15 місяців, у землі - до 2-х років. Пряме сонячне світло вбиває мікобактерії протягом декількох хвилин, а розсіяне — через декілька днів.
 Джерелом туберкульозної інфекції є хворі на туберкульоз люди, тварини та птахи. Зараження відбувається повітряно-пиловим, повітряно-крательним, а також: аліментарним шляхом - через їжу. посуд та побутові речі. Туберкульозні палички проникають в організм людини переважно через легені. Із сформованих зон ураження мікобактерії можуть розповсюджуватися через лімфатичну то кровоносну системи до неуражених ділянок та інших органів.
Непослідовне або часткове лікування хворих на туберкульоз спричиняє виникнення хіміорезистентного туберкульозу, стійкого допротитуберкульозних ліків. При резистентності (нечутливості) збудника туберкульозу до протитуберкульозних препаратів виліковують тільки 50 % хворих, 10 % помирають, у 40% хворих туберкульоз набуває хронічного перебігу. Тривалість життя хворих на хронічний туберкульоз 2-5 років. При чутливості збудника туберкульозу до протитуберкульозних препаратів виліковують 95 % хворих. 
 
 
 
 -     малозабезпечені, бездомні, біженці (причина — перенаселеність, неякісні умови життя, незбалансоване харчування);
 -     ВІЛ-інфіковані (ризик розвитку туберкульозу у людини ВІЛ-інфікованої приблизно 7-10% у рік, а ризик розвитку туберкульозу у випадку інфікування мікобактерією складає 10% протягом усього життя);
 - особи з дефіцитом ваги (10% нижче ідеального).

Контакти
Адреса:

м. Львів, вул. Кн. Ольги,1
тел: (032) 238 27 92
факс: 238 27 93

Директор:

Родак Степан Михайлович,

Заслужений працівник фізичної культури і спорту, відмінник освітиБокс
Веслування на байдарках і каное
Вільна боротьба
Велоспорт
Водне поло
Гандбол
Кульова стрільба
Легка атлетика
Санний спорт
Спотривна гімнастика
Стрільба з лука
Сучасне п'ятиборство
Фехтування
Футбол
Непрофільні види