49 років1971 - 2020
ГоловнаКонтактиКарта СайтуEnglish

Кульова стрільба : Феномен Павла Коростильова


У Львівському училищі фізичної культури на відділенні кульової стрільби навчається Павло Коростильов. Незважаючи на зовсім юний вік, здобутки цього хлопця вражають. Павлові лише чотирнадцять років, а він вже майстер спорту України, член молодіжної збірної команди України . Тож давайте ближче познайомимся з Павлом та його родиною
Наставником талановитого спортсмена є його мати, Валентина Коростильова, – заслужений тренер України, вчитель кульової стрільби училища
Тато Павла, Сергій Коростильов, - заслужений тренер України, неодноразовий чемпіон, призер та рекордсмен чемпіонатів Європи, СРСР та України, майстер спорту міжнародного класу, навчався в училищі.
Сестра, Коростильова Юлія, – також випускниця ЛУФК, майстер спорту міжнародного класу, учасниця Олімпійських ігор 2004 року, член національної збірної команди України, неодноразова переможниця та призерка всеукраїнських та міжнародних змагань. Нещодавно Юлія захистила кандидатську дисертацію та була запрошена на посаду викладача до Львівського державного університету фізичної культури.
Вперше досить голосно про себе Павло заявив на відкритому чемпіонаті України серед юнаків та дівчат 1992 р.н. і молодших, який проходив у грудні 2010 року у Києві. Тоді юний спортсмен впевнено переміг більш старших і досвідченіших суперників у стрільбі із малокаліберного пістолета.
А вже на чемпіонаті України серед молоді, який відбувся у квітні цього року, Павло виконав норматив майстра спорту України. 26-30 квітня на VI Літніх юнацьких спортивних іграх України, що по суті є головними національними змаганнями для юнацької вікової категорії, переміг у стрільбі з пневматичного пістолета як в особистій, так і в командній першостях. Крім того посів II місце у такій важкій і дорослій вправі, як швидкісна стрільба. У серпні дебютував на юніорському чемпіонаті Європи у Белграді.
7-9 жовтня у м. Будві (Чорногорія) Павло Коростильов двічі виборов III місце на фіналі Європейської юнацької ліги з кульової стрільби. 11-14 жовтня у Києві на відкритому чемпіонаті України у вправі ПП-3 здобув срібну медаль серед юніорів, причому поступився Павло лише переможцю І літніх юнацьких Олімпійських ігор у Сінгапурі Денису Кушнірову з Дніпропетровська. З 27 по 30 жовтня на чемпіонаті України з пневматичної зброї, що проходив у м.Львові у змаганнях чоловіків юний Павло Коростильов в компанії олімпійського чемпіона Олександра Петріва та вихованця ЛУФК Сергія Журби (вип. 2002р.) посів ІІІ місце у командному турнірі пістолетників. 11-13 листопада 2011р. у словацькому м.Нітра на міжнародних змаганнях «Олімпійські надії» зі стрільби з пневматичної зброї Павло вкотре продемонстрував відмінну форму : у змаганнях кадетів виборов срібну медаль в особистій першості та посів ІІІ місце у командній стрільбі; серед юніорської вікової категорії здобув другу срібну нагороду в особистому заліку. І все це на фоні того, що Павло змагається з двадцятирічними суперниками, а нагадаємо – хлопцеві лише чотирнадцять!
Павло, жовтень-листопад стали для Тебе справжньою змагальною круговертю: Львів – Будва – Київ -Нітра - знову Львів. Чи не заважко ?
Павло: Ні. Я знав, що буде так, адже бачив, що Юля (сестра) багато тренується і змагається.
Валентина Коростильова: Хоч Павло і не показує, та це досить великий об’єм навантажень, особливо враховуючи його вік . Адже важливим змаганням завжди передують навчально-тренувальні збори. А оскільки збори передбачають лише спеціальні тренування, це достатньо втомлює. Тому одне з моїх основних завдань як тренера не перевтомлювати його. Коли не передбачається змагань, Павло, крім спеціальних тренувань, для розвантаження займається ще й загальною фізичною підготовкою.
Павло, обираючи стрільбу з пістолета, ти керувався покликом серця чи швидше віддавав належне сімейній традиції?
Я практично виріс в тирі. Переді мною завжди був приклад сестри. Наслідуючи ії, я почав займатися. Було цікаво, чи виходитиме у мене, так як у неї.
Валентина Коростильова: Можна сказати, що Юля невимушено передала естафету Павлові. Ми, аналізуючи Юліні тренування та змагальні виступи, визначали недоліки в методиці навчання і на основі внесених поправок будували тренувальний процес Павла. Практично Юля перейняла досвід батька, а Павло – досвід Юлі.
Тренуватися в батьків легше чи навпаки складніше?
Павло: В принципі для мене не існує поділу на тренерів-батьків і тренерів не батьків. Вони всі близькі мені люди, у всіх можу запитатися поради.
Валентина Коростильова: Павло не ходив до садочку, усе його дитинство минуло в тирі. Він був на всіх тренуваннях, змаганнях, ріс серед тренерів збірної і тому він для них рідний, і вони для нього несторонні люди. А значить немає різниці, хто тренуватиме, ми всі одна велика родина.
Стрімкий успіх та значні перемоги не запаморочили голову юного спортсмена?
Павло: стрільба - це моє життя.Я змалку не одному відомому спортсмену потиснув руку (примітка :сміється). Я зростав серед визначних стрілків, бачив успіхи сестри, і тому мої досягнення не є для мене чимось особливим. Звичайно, коли виконав майстра, дуже радів. Якраз був в тата день народження, і я вихвалявся перед мамою та Юлею, що це мій подарунок батькові, і він набагато кращий за їхні.
Валентина Коростильова: Я всіх своїх вихованців вчу, що необхідно поважати не лише сильних спортсменів, але і слабших за себе. Бо природа створила нас різними, і талант до певного виду спорту, на мою думку, багато в чому зумовлений генетично. Але водночас це не лише дар, а й праця.
Своє майбутнє доросле життя ти пов’язуєш лише зі спортом чи бачиш себе в якійсь іншій сфері діяльності?
Павло: Зі спортом. Мені це цікаво. Люблю бути в тирі, стріляти, люблю свою зброю. Не можу себе уявити без всього цього.
Валентина Коростильова: В нас досить демократична сімя. І тому ми вітатимемо будь-який вибір Павла. Хоча потяг до стрільби у нього в крові, а тир практично став нашою другою домівкою, і тому, думаю, що любов до спорту він пронесе через все своє життя.
Ти змагаєшся з набагато старшими та титулованішими спортсменами. Не страшно?
Павло: Ні!
Валентина : Коростильова Хочу підкреслити, що на Україні хлопців 1997 р.н., тобто ровесників Павла, які б виступали на всеукраїнському рівні – одиниці. А ми ще й поступово виходимо на рівень європейський.
 Усіх спортсменів психологічно готую на старті створювати свій мікроклімат за такою схемою: вийшов на старт - суперників немає - є ти і твій результат, який необхідно покращувати - відстріляв вправу - зачохлив зброю – пішов. Не акцентуємо перемагати, наголошуємо на необхідності вдосконалювати результат.
На кого рівняєшся у спорті?
На братів Кличко. У них багато перемог, вони стійкі, сильні, дружні. І в житті розумні: знають багато мов, гарно спілкуються.
Отож, бажаємо тобі досягти висот своїх кумирів не лише в спорті, а й в житті!
 Розмовляла Наталія Васьо

Контакти
Адреса:

м. Львів, вул. Кн. Ольги,1
тел: (032) 238 27 92
факс: 238 27 93

Директор:

Родак Степан Михайлович,

Заслужений працівник фізичної культури і спорту, відмінник освітиКульова стрільба

Кульова стрільба

Студент Львівського спортколеджу Гліб Кігітов – чемпіон Європи зі стрільбиДенис Баблюк і Крістіна Гілевич – чемпіони Європи зі стрільби по рухомій мішеніІгор Кізима – срібний призер чемпіонату Європи зі стрільби по рухомій мішеніУчні ЛУФК – срібні призери першого командного чемпіонату України зі стрільбиІгор Кізима – дворазовий чемпіон України зі стрільби по рухомій мішеніНа престижних змаганнях у Мюнхені Гліб Кігітов дістався до фіналівОльга Болонна – дворазова зимова чемпіонка України зі стрільби з пневматичного пістолетаКоростильова і Царьков – призери міжнародних змагань «RIAC-2019» у Люксембурзі Павло і Юлія Коростильови – срібні призери міжнародної першості БелградаУ Білостоку стрільці ЛУФК змагалися за автомобільЯна Чучмарьова і Гліб Кігітов – переможці серед стрілецьких олімпійських надійГліб Кігітов і Святослав Гудзий – переможці міжнародних змагань «Кубок Поділля» зі стрільбиГілевич і Баблюк серед найсильніших молодих стрільців по рухомій мішеніВихованці ЛУФК серед переможців чемпіонату України зі стрільбиПавло Коростильов і Юрій Колесник – бронзові призери VІІ Всесвітніх ігор військовослужбовців