Кульова стрільба : На чемпіонаті України Коростильов перемагав з національними рекордами

У Львові на стрільбищі СКА 14-20 лютого 2017р. відбувся відкритий чемпіонат України з кульової стрільби у приміщенні.
У вправі ПП-3 (стрільба з пневматичного пістолета на 10м) цікава і вперта боротьба розгорілася між студентом Львівського училища фізичної культури Павлом Коростильовим (на фото) і рівненчанином Олегом Омельчуком. Обидва спортсмени уже мають і досвід виступів, і успіхи на змаганнях найвищого рівня.
У кваліфікації з результатом міжнародного рівня 587 очок переміг Павло Коростильов. Омельчук відстав лише на 1 пункт. І у фіналі жвавіше розпочав Коростильов. Після перших десяти пострілів він був попереду на 4,6 очка. У серіях з вибуттям Омельчук почав скорочувати відрив, однак Павло все ж таки вистояв і переміг 241,2 на 239,5. Результат Коростильова у фінальній стрільбі – новий рекорд України! 4 місце у цій вправі посів ще один вихованець училища Олександр Зайцев (вип.2006р.). У кваліфікації Олександр настріляв третю суму – 582 очки.
У командній першості збірна Львівщини, за яку виступали Павло Коростильов, учень 11 класу Сергій Клещенко та Сергій Журба (вип.2007р.), посіла ІІІ місце. Перемогу здобули дніпровські стрільці.
У стрільбі з пневматичного пістолета серед жінок перемогла чернігівчанка Ганна Левковська. Результат переможниці у фіналі 240,7очка – також новий рекорд України. Друге і третє місця у цій вправі посіли вихованки училища Христина Буряк (вип.2013р.) і Поліна Конарєва (ІІ курс). У командній першості срібним призером стала команда Львівської обл., за яку виступали Юлія Коростильова (вип.2004р.), Ольга Болонна (вип.2000р.) та Анастасія Бондарук (вип.2010р.).
І у фіналі стрільби зі спортивного пістолета на 25м (вправа МП-5) серед жінок був встановлений рекорд України. Рекордсменкою стала киянка Тетяна Селедцова, яка вибила 31 очко. Срібна медаль дісталася Юлії Коростильовій, а бронзова – учениці 10 класу училища Анастасії Колодяжній. У командній першості «срібло» в активі Марти Бойчук (вип.2006р.) та Поліни Конарєвої.
У стрільбі з довільного пістолета на 50м (МП-6) серед чоловіків чемпіоном України став Олег Омельчук. ІІ місце посів киянин Віктор Банькін, а ІІІ-є – Олександр Зайцев. І тут не обійшлося без рекорду – у фіналі Омельчук набрав 232,7 очка. Командна «бронза» у цій вправі дісталася Сергію Клещенку, його однокласнику Юрію Колеснику та олімпійському чемпіону Пекіна Олександру Петріву.
У вправі МП-8 (швидкострільний пістолет) переміг дніпровець Денис Кушніров. Вихованець училища Роман Бондарук (вип.1992р.) став бронзовим призером, а Володимир Пастернак (вип.2008р.) посів 4 місце. Сергій Журба на 6 місці. Командою перемогла зб. Львівщини-І у складі Олександра Петріва, Володимира Пастернака та Юрія Колесника. Друга Львівська команда, за яку виступали Роман Бондарук, Серій Журба і Сергій Клещенко, на ІІІ місці.
Тріо Петрів-Колесник-Пастернак перемогло і у вправі МП-10 (стандартний пістолет – 25м). Бондарук, Клещенко, Журба – срібні призери. В особистій першості чемпіоном України став Роман Бондарук.
Серед гвинтівочників слід відзначити результат у стрільбі лежачи на 50м Олега Царькова (вип.2008р.). У кваліфікації Олег закрив усі «десятки» і набрав максимальну суму 600 очок! Однак, у фіналі Царьков поступився Юрію Сухорукову з Донецька та Олександру Колосову з Дніпра і посів лише ІІІ місце. Відразу за Царьковим розмістився Олександр Галкін (вип.2009р.), а 6 місце посів студент І курсу Андрій Злонкевич. У командній стрільбі Галкін і Злонкевич на ІІ місці.
У стрільбі з трьох положень Олександр Галкін – бронзовий призер. Тут слід  відзначити і одинадцятикласника Святослава Гудзия. Святослав посів 10 місце, але у сумі набрав 1152 очки, що вище нормативу майстра спорту і на 3 очки більше, ніж у Царькова.
У вправі ГП-6 (пневматична гвинтівка – 10м) у Олександра Галкіна ще одна «бронза». Переміг полтавчанин Олексій Хабаров. Царьков тут четвертий. Гудзий, Олег Замико і Андрій Кузів (обидва І курс) – бронзові призери у командній першості. Хлопці на 0,3 очка випередили збірну Львівщини-І у складі Олександра Галкіна, Андрія Злонквича і Ігоря Винярчука.
У змаганнях серед жінок першокурсниця Софія Пакліковська також з «бронзою».
Завершували чемпіонат змагання змішаних команд у стрільбі з пневматичної зброї. У стрільбі з пістолета перемогла рівненська пара Олег Омельчук і Оксана Ковальчук. Третє місце посів львівський дует у складі Павла Коростильова та Поліни Конарєвої. У кваліфікації обидві пари набрали 479 очок, що також є новим рекордом України.
Серед гвинтівочників І місце посіли дніпровці Ольга Голубченко і Андрій Колесников. На ІІ місці вінничани Олег Царьков і Світлана Огер, треті одесити Анна Ільїна і Кирило Козюк. А у кваліфікації новими рекордсменами України стали вихованці училища Олександр та Тетяна Галкіни – 519,7 очка.

Кульова стрільба

На всеукраїнських змаганнях у Рогатині Софія Пакліковська була поза конкуренцієюПавло Коростильов очолив європейський рейтингСтудент ЛУФК Павло Коростильов – найкращий спортсмен Львівщини у березні 2019р.Юрій Колесник – срібний лауреат Гран Прі Юзефа ЗапедзкогоВолодимир Пастернак – бронзовий призер представницького турніру у ПольщіДо особистого європейського «золота» Павло Коростильов додав командне «срібло»Денис Баблюк – дворазовий чемпіон Європи зі стрільби по рухомій мішеніСтудент ЛУФК Денис Баблюк – чемпіон Європи зі стрільби по рухомій мішеніНа чемпіонаті Європи зі стрільби студент ЛУФК Гліб Кігітов за крок від медалі«Бронза» та «срібло» Ігора Кізими на чемпіонаті Європи зі стрільбиУчениця ЛУФК Яна Чучмарьова – чемпіонка Європи зі стрільбиЦарьков і Пастернак взяли участь у Кубку світуКігітов, Чучмарьова і Коростильов у шестірці кращих на престижних стрілецьких змаганнях у МюнхеніКізима і Баблюк на подіумі Зимового чемпіонату України зі стрільби по рухомій мішеніГалкіна і Царьков відзначилися у гвинтівочній програмі стрілецького чемпіонату України