Вільна боротьба : Остапчук їде у Лондон

Юлія Остапчук22 квітня 2012р. у Софії (Болгарія) закінчився Європейський олімпійський відбірний турнір з видів боротьби. Останніми на килим вийшли жінки.
У ваговій категорії до 63кг переможницею турніру, а заодно і володаркою путівки на участь в Іграх ХХХ Олімпіади у місті Лондоні стала вихованка Львівського училища фізичної культури Юлія Остапчук (вип. 2009р.).
На шляху до звитяги Юля послідовно розправилась з Монікою Міхалік з Польщі 2:0 (1:0, 1:0), чешкою Міхалою Споустовою – «на туше», туркенею Еліфяле Єсілірмак 2:1 (0:1, 2:0, 1:0) та Любов’ю Волосовою з Росії 2:1 (0:1, 1:0, 3:1). У цій же вазі змагалась ще одна вихованка училища Ірина Нетреба, яка представляла Азербайджан. Нетреба вибула із боротьби у першому ж поєдинку і в кінцевому підсумку посіла 13 місце.
Ще одну олімпійську ліцензію українки здобули у категорії до 72кг. Катерина Бурмістрова посіла ІІ місце і також їде до Лондона. У фіналі Бурмістрова поступилась шведці Анні Франссон 0:2 (0:1, 0:1).
Прикро, але у вазі до 48кг після першого кола змагань закінчила свої виступи Олександра Когут (вип. 2004р.), яка в останню хвилину замінила Ірину Мерлені, що травмувалась. У 1/8 фіналу Леся поступилась росіянці Надєжді Фьодоровій 1:2 (0:1, 1:0, 0:3). У Когут в підсумку 10 позиція. Перемогла Івона Матковська з Польщі.
У борців залишились ще дві спроби, щоб вибороти олімпійські ліцензії. 26-29 квітня у Китаї пройде перший міжконтинентальний кваліфікаційний турнір, а 2-6 травня у Фінляндії другий. Знову ж таки, путівки у Лондон здобудуть тільки фіналісти змагань.

Падошик, Томищ і Повк – бронзові призерки міжнародного турніру «Ведмежатко»Лівач, Береза і Лисак – переможниці міжнародного турніру у БолгаріїСофія Шеремета – переможниця меморіалу Леоніда Дуная з боротьбиАнгеліна Лисак: «Якщо на цю Олімпіаду не потраплю, на наступну шанси будуть більшими»На молодіжному чемпіонаті України Юрій Ідзінський усіх суперників поборов достроковоНа борцівському чемпіонаті України вихованки ЛУФК здобули 18 медалейПід час меморіалу Стадніка розіграли своєрідну першість ЛУФКЮрій Ідзінський – переможець всеукраїнського турніру на призи Олександра МедведяПоловина нагород Кубка України з боротьби дісталося вихованкам ЛУФКВасиль Шуптар – чемпіон України з боротьбиСергій Михайлишин – чемпіон України з боротьбиБорці ЛУФК – переможці турніру імені Богдана ХмельницькогоБорчині ЛУФК відзначилися на Берлінському турніріХристина Береза – бронзова призерка молодіжної світової першості з боротьбиЧетверо вихованців ЛУФК очолили оновлений рейтинг кращих борців світу