48 років1971 - 2019
ГоловнаКонтактиКарта СайтуEnglish

Вільна боротьба : Андрій Квятковський: «Переможців не судять»


Андрій КвятковськийСтавши найнесподіванішим серед борців-вільників учасником Олімпіади в Лондоні, вихованець Львівського училища фізичної культури Андрій Квятковський (вип. 2007р.) автоматично став фігурантом скандалу. Через те, що на думку срібного призера Олімпіади-2008 Андрія Стадника, зайняв його місце в команді у ваговій категорії до 66 кг. Зрештою, то вже пройдений етап. Після Олімпіади, де Квятковський програв у стартовій сутичці казахстанцю Акжуреку Танатарову, Андрій переїхав до Києва і відтепер тренується у наставника національної збірної Руслана Савлохова. Перший результат – переконлива перемога на недавньому Кубку спілки вірмен України.
- Андрію, зовні ви виграли досить преконливо. Так добре готові?
- Від чемпіонської боротьби враження завжди хороші. Я задоволений, що виграв. Маю до себе певні претензії, але, як би там не було, переможців не судять.
- Взагалі боротьба в столичному Палаці спорту вам вдається: торік була перемога на Київському міжнародному турнірі, зараз – успіх на Кубку спілки вірмен…
- Так воно і є. Можливо, все тому, що сюди приїжджає вболівати багато близьких для мене людей. Це певною мірою допомагає й стимулює. Окрім того, зараз і настрій хороший, і добре підійшов до змагань в плані фізичної готовності, нормально зігнав вагу. Якщо все так, як і має бути, то й на килимі є результат. Не можу сказати, що з кимось з суперників було надто важко. Сутички були нелегкі, але зіркових опонентів у мене також не було. Всі суперники були по силі, тому й всі сутички вийшли середнього рівня.
- Раз до турніру підійшли в доброму гуморі, то, певно, вже відійшли психологічно від Олімпіади?
- Майже відійшов. Намагаюся менше згадувати про ту сутичку з Танатаровим і швидше її забути. Попереду Ріо-2016 і зараз всі мої думки спрямовані туди.
- Руслан Савлохов сказав, що у зустрічі з Танатаровим вам не вистачило впевненості, що боролися надто скуто. Згодні?
- Не можу сказати, що сталося насправді. Був добре готовий, добре підійшов до змагань і гарно зігнав вагу. Але на килимі того, на що здатен, не продемонстрував.
- Може далася взнаки відсутність досвіду? Раніше ви не виступали навіть на чемпіонатах Європи…
- Ні, це не впливає. На цій Олімпаді було стільки несподіванок у багатьох видах спорту, що такі виправдання виглядали б смішно. Скажімо, у дзюдо повигравали люди, які не брали участь ні на чемпіонатах світу, ні на чемпіонатах Європи, а вперше поїхали на Олімпіаду і здобули золото.
- Тобто, ви не схильні виправдовувати невдачі мандражем?
- Ні. Є відповідальність, а мандражу нема. Для мене це ж не перші змагання. Кожного місяця відбуваються різноманітні старти – турніри, чемпіонати й кубки України, тобто, є де боротися, набувати психологічної впевненості.
- А та катавасія навколо вашого включення в до складу олімпійської збірної якось вплинула? То ж не жарт, коли знаходишся в колективі, де половина людей підписала спрямованого проти тебе листа…
- Кожен спортсмен, який підписував те звернення, мені пояснював одне, а тренеру інше. Тренеру окремі кажуть, що ставили свій підпис не проти нього, а проти мене, мені говорять навпаки. Та це їхня особиста справа. В мене також є думка про кожного.
- Але такі речі формують мікроклімат в колективі…
- Спілкуватися в команді є з ким. Є люди, які підтримують, які зі мною, і зроблять все необхідне, щоб я поїхав на Олімпійські ігри, чемпіонат світу чи Європи і в майбутньому.
- Кажете, що чекаєте Ріо-2016. Але Стадник наразі дуже вмотивований. Вам проти нього буде важко…
- Він нехай собі буде мотивований. В кожного спортсмена є мотивація. В мене теж.
- Ваша остання сутичка зі Стадником на Київському міжнародному турнірі в лютому завершилася переконливою перемогою суперника. Вважаєте, що вже подолали цю прірву?
- Кожна сутичка складається по-іншому. Сьогодні можна чисто програти, а завтра чисто виграти. Це спорт. Немає такого, що виграв сьогодні й через те на завтра можеш ґарантувати повторний успіх на 100 відсотків.
- Можна сказати, що в професійному плані ви виросли якраз на Стаднику?
- Ні. Бо я з ним особливо не готувався. Він приходив до нас в зал часто, я з ним тренувався у парі. Але то не була така робота, щоб я міг говорити, що на Андрієві виріс. Найперше дуже багато в плані спортивного зросту дають навчально-тренувальні збори зі збірною, які проходять в різних містах України.
- Прагнете боротися так само видовищно, як Стадник?
- Ми – борці різного складу. Я зовсім не такий видовищний, як Андрій. Стадник міг дуже видовищно виграти і дуже видовищно програти. В мене все йде трохи по-іншому.
Джерело: І.Вербицький, www.obozrevatel.com

Контакти
Адреса:

м. Львів, вул. Кн. Ольги,1
тел: (032) 238 27 92
факс: 238 27 93

Директор:

Родак Степан Михайлович,

Заслужений працівник фізичної культури і спорту, відмінник освітиВільна боротьба

Вільна боротьба

Левовий внесок у європейську перемогу борцівської збірної зробили вихованки ЛУФКЛілія Горішна і Тетяна Кіт – срібні призерки чемпіонату Європи з боротьби«Золотий» хет-трик вихованок ЛУФК на чемпіонаті Європи з боротьби Львівське училище фізичної культури набирає нових чемпіонок – борчиньВасиль Шуптар – бронзовий призер чемпіонату Європи з боротьбиСемеро вихованців ЛУФК візьмуть участь у чемпіонаті Європи з боротьби Алла Черкасова – спортивна сенсація рокуДанило Стасюк спротиву на юніорському чемпіонаті України не відчув16 медалей, з них 7 золотих – доробок борчинь ЛУФК на юніорському чемпіонаті УкраїниОксана Лівач: "Перша ціль - це Токіо, хочу потрапити на Олімпіаду"Юрій Ідзінський – срібний призер молодіжного чемпіонату Європи з боротьбиВихованки ЛУФК серед найкращих молодих борчинь ЄвропиБорці ЛУФК головні трофеї Відкритого кубка Львова залишили у ЛьвовіЮлія Ткач – переможниця світового рейтингового турніру «Дан Колов – Нікола Петров»Шестеро вихованців ЛУФК візьмуть участь у молодіжному чемпіонаті Європи з боротьби