48 років1971 - 2019
ГоловнаКонтактиКарта СайтуEnglish

Вільна боротьба : Василь Федоришин: «Боротьба була ще в давній Греції»


Василь ФедоришинБагаторазовий чемпіон Європи та срібний призер олімпіади у Пекіні, вихованець Львівського училища фізичної культури Василь Федоришин (вип. 1998р.) прокоментував ситуацію навколо олімпійського статусу боротьби.
-У вівторок зателефонував мій товариш, Едуард Прощук, президент Івано-Франківської обласної федерації вільної боротьби та розповів, що існує ризик, того, що боротьба не буде представлена на Іграх 2020 року. – згадує Василь Федоришин. – Я був настільки шокований, що навіть не мав, що йому відповісти. Новина була настільки неочікуваною…Потім я почав шукати інформацію в інтернеті, дізнаватися подробиці.
- Як вважаєте, які могли бути підстави для такого рішення?
- Чесно кажучи я взагалі не уявляю, як таке могло трапитися. На протязі всієї новітньої історії Ігор, окрім 1900 року, ми весь час були в програмі Олімпіади. І найголовніше, про це всі говорять і всі це розуміють, боротьба була ще в давній Греції. Саме борці стояли у витоків олімпійського руху. Олімпійські традиції дуже важливі і порушувати їх не можна.
- Аргументів на користь спортивної боротьби дуже багато, але які ви вважаєте першочерговими?
- Наскільки я знаю, спортивні дисципліни оцінювались за 30 критеріями. Один з них, як на мене один з найважливіших – масовість. В світі понад 200 борцівських федерацій. Величезна кількість людей по всьому світу займається боротьбою. Адже боротьба доступний спорт. Борцівські секції не потребують великих фінансових вливань, досить пристойного килима і бажання боротися. Деякі чиновники дорікають, що боротьба стала менш видовищною, але це спірне питання. Вируючі трибуни на міжнародних змаганнях це доводять. Як і Київський Міжнародний турнір, який щороку збирає не лише найсильніших борців, але й величезну армію прихильників нашого виду спорту.
- Зараз знову почали активно обговорювати ймовірність зміни правил. Як гадаєте це виправить ситуацію?
- Ця прикра новина дуже сколихнуло борцівське співтовариство. І зараз міжнародна федерація повинна зробити все, аби спортивна боротьба увійшла в програму Олімпіади 2020 року. Якщо потрібно змінювати правила, то треба їх змінити. До того ж всі ми давно сваримо свої правила, оскільки вони дійсно не дуже справедливі. Особисто мене найбільше розчаровує, що в новому періоді згорають всі бали. Наприклад, якщо я виграв перший період 6:0, а в другому супернику пощастило брати клінч, і в третьому він бере один бал, то він перемагає. Хоча загальний рахунок по балам 6:2.
- Як сприйняли цю новину ваші колеги по збірній? Чи буде якась реакція від олімпійців?
- Звичайно всі шоковані. Реакція вже є. Цим займаються національні федерації. Вони пишуть листи, здіймають шум навколо проблеми та привертають увагу громадськості. Хотілося б згодом це згадувати, як страшний сон.
- Як гадаєте, чи можуть пересічні вболівальники якось вплинути на ситуацію. Адже їх позбавляють можливості бачити видовищні олімпійські поєдинки.
- Сьогодні кожен може висловити свою думку в інтернеті. Тому шанувальники боротьби знімають відеоролики. Розповідають про наш вид спорту, діляться зі своїми друзями, говорять слова підтримки. Це ніби краплина, але зараз цей рух набирає потужності і перетворюється на хвилю. Якщо висловлювати свою позицію голосно, то члени МОК обов’язково її почують і це вплине на результат голосування у вересні.
Джерело: Олександра Васильчук, www.ukrwrestling.com

Контакти
Адреса:

м. Львів, вул. Кн. Ольги,1
тел: (032) 238 27 92
факс: 238 27 93

Директор:

Родак Степан Михайлович,

Заслужений працівник фізичної культури і спорту, відмінник освітиВільна боротьба

Вільна боротьба

Левовий внесок у європейську перемогу борцівської збірної зробили вихованки ЛУФКЛілія Горішна і Тетяна Кіт – срібні призерки чемпіонату Європи з боротьби«Золотий» хет-трик вихованок ЛУФК на чемпіонаті Європи з боротьби Львівське училище фізичної культури набирає нових чемпіонок – борчиньВасиль Шуптар – бронзовий призер чемпіонату Європи з боротьбиСемеро вихованців ЛУФК візьмуть участь у чемпіонаті Європи з боротьби Алла Черкасова – спортивна сенсація рокуДанило Стасюк спротиву на юніорському чемпіонаті України не відчув16 медалей, з них 7 золотих – доробок борчинь ЛУФК на юніорському чемпіонаті УкраїниОксана Лівач: "Перша ціль - це Токіо, хочу потрапити на Олімпіаду"Юрій Ідзінський – срібний призер молодіжного чемпіонату Європи з боротьбиВихованки ЛУФК серед найкращих молодих борчинь ЄвропиБорці ЛУФК головні трофеї Відкритого кубка Львова залишили у ЛьвовіЮлія Ткач – переможниця світового рейтингового турніру «Дан Колов – Нікола Петров»Шестеро вихованців ЛУФК візьмуть участь у молодіжному чемпіонаті Європи з боротьби