48 років1971 - 2019
ГоловнаКонтактиКарта СайтуEnglish

Вільна боротьба : Василь Федоришин: «Тепер «фізика» спортсмена виходитиме на перший план»


Василь ФедоришинПогроза МОК виключити боротьбу з програми Олімпійських ігор змусила представників цього виду спорту діяти. У Москві відбувся позачерговий конгрес Міжнародної федерації об'єднаних стилів боротьби (ПІД), на якому схвалено кардинальні зміни правил.
Зміни мають зробити цей вид спорту видовищнішим. Конгрес засідав у неділю, а нові правила у тестовому режимі почали діяти вже з понеділка. Часу на апробацію просто не залишалось!
Про ці заходи газета "Експрес" поговорила зі срібним призером Олімпіади, дворазовим призером чемпіонатів світу, триразовим чемпіоном Європи, вихованцем Львівського училища фізичної культури Василем Федоришиним.
- Василю, які, на вашу думку, найрадикальніші зміни у правилах?
- Дотепер у боротьбі було два дуже несправедливі моменти - згорання очок і кидання кульки (жеребу). За новими правилами, перемагає той, хто в підсумку набрав більше очок. Це справедливо. Колись змагались за такими правилами, і тепер до них повернулися.
- Що скажете про збільшення тривалості періоду з двох до трьох хвилин?
- Зрозуміло, що два періоди по три хвилини змусять робити ставку на фізичну витривалість. Тепер "фізика" спортсмена виходитиме на перший план. На тренуваннях ми вже більше уваги приділяємо фізичній підготовці.
- Нарахування очок за пасивність додасть боротьбі справедливості?
- Скільки буде боротьба, стільки будуть питання до суд­дів. Я не можу сказати, що тепер щодо пасивності внесли ясність. Якщо суддя симпатизує спортсменові, то завжди знайде можливість притиснути його суперника. Ґрунтовніше про цей пункт можна буде говорити після того, як нові вимоги спробують застосовувати практично. Побачимо, як судді каратимуть за пасивність. бо дотепер з цим була велика плутанина, що породжувало конфлікти.
- Ви між собою з'ясували, чому МОК хоче викреслити боротьбу з програми Олімпіади?
- Чітку відповідь на це питання може дати лише МОК. Ми ж можемо лише здогадуватися. Можливо, комусь із МОК просто не подобається наш вид спорту, можливо, хтось вважає його корумпованим, мало видовищним, немасовим... Хоча масовість у нас є. Видовищність? Тут можна сперечатися. А можливо, річ у грошах – вигнавши нас, вільний комплект нагород можуть вручати в іншому, багатшому виді спорту.
- Зроблені в Москві кроки наблизять вас до Олімпіади?
- Вони ж були зроблені не просто так. Вочевидь, були якісь переговори з МОК, ті висловили свої побажання щодо боротьби. Виходячи з них, і були запропоновані зміни. Якщо ці зміни запрацюють, то це мало б нас уберегти від вилучення з олімпійської програми.
 
ОСНОВНІ ЗМІНИ ДО ПРАВИЛ:
• Скасували ведення рахунку за періодами, які тривали по дві хвилини. Тепер період триватиме три хвилини і рахунок вестиметься загалом.
• За переведення суперника у партер тепер нараховуватимуть два очки, а не одне. А припинятимуть поєдинок достроково, якщо різниця очок становитиме у вільному стилі - 10 балів, у греко-римському - 7.
• Скасовано овертайми, клінчі, жеребкування по ходу поєдинку і бали за виштовхування.
• Змінено порядок нарахування очок за пасивність. Досі за пасивність одразу нараховувався бал супернику, а тепер судді спершу робитимуть усне попередження. Після другого попередження починається 30-секундний відрахунок, і якщо "пасивний" не набере жодного очка, бал дають "активному".
Джерело: Максим Качурівський, www.galsports.com(за матеріалами газети «Експрес»)

Контакти
Адреса:

м. Львів, вул. Кн. Ольги,1
тел: (032) 238 27 92
факс: 238 27 93

Директор:

Родак Степан Михайлович,

Заслужений працівник фізичної культури і спорту, відмінник освітиВільна боротьба

Вільна боротьба

Падошик, Томищ і Повк – бронзові призерки міжнародного турніру «Ведмежатко»Лівач, Береза і Лисак – переможниці міжнародного турніру у БолгаріїСофія Шеремета – переможниця меморіалу Леоніда Дуная з боротьбиАнгеліна Лисак: «Якщо на цю Олімпіаду не потраплю, на наступну шанси будуть більшими»На молодіжному чемпіонаті України Юрій Ідзінський усіх суперників поборов достроковоНа борцівському чемпіонаті України вихованки ЛУФК здобули 18 медалейПід час меморіалу Стадніка розіграли своєрідну першість ЛУФКЮрій Ідзінський – переможець всеукраїнського турніру на призи Олександра МедведяПоловина нагород Кубка України з боротьби дісталося вихованкам ЛУФКВасиль Шуптар – чемпіон України з боротьбиСергій Михайлишин – чемпіон України з боротьбиБорці ЛУФК – переможці турніру імені Богдана ХмельницькогоБорчині ЛУФК відзначилися на Берлінському турніріХристина Береза – бронзова призерка молодіжної світової першості з боротьбиЧетверо вихованців ЛУФК очолили оновлений рейтинг кращих борців світу