Вільна боротьба : Оксана Лівач: «В училищі фізкультури є на кого рівнятися»

«Хоч мала, та затята» - інакше про неї і не скажеш. Тендітна одинадцятикласниця Львівського училища фізичної культури борчиня Оксана Лівач, зріст якої всього 1м 46см, а вага 38 кг, фізично дасть фору будь-кому, навіть хлопцям. 49 разів (!) підтягнутися на поперечині – для неї простіше простого. Пробігти найшвидше - це теж про неї. Два роки поспіль Оксана перемагає серед дівчат на щорічних традиційних змаганнях на першість ЛУФК із загальної фізичної підготовленості. У неї є все, що потрібно хорошому спортсмену – бійцівський характер, сила, воля, розум, завзяття, жага до перемоги. У 2013 році Оксана стала чемпіонкою світу серед кадеток – і це, ми переконані, тільки початок.
 - Оксана, як для Тебе складався шлях до світового п’єдесталу?
- Він вийшов набагато довшим, ніж я сподівалася. На минулорічний чемпіонат світу мені не вдалося потрапити із-за малої ваги – важила 34 кг, а найлегша вагова категорія на чемпіонаті світу – 38 кг.
Щоби відібратися на цьогорічний чемпіонат спершу перемогла в Україні, потім посіла 2 місце на Чемпіонаті Європи і зрештою – омріяна світова першість. У Зреньяні (Сербія), саме там проходили змагання, перемогла у 3-ох сутичках. Найважчою була перша, у якій жереб звів мене з американкою Маріною Дой – чемпіонкою світу 2012 року. У ½ фіналу боролася з росіянкою Александрою Скіренко – це був принциповий поєдинок, адже саме їй я програла «золото» на цьогорічному чемпіонаті Європи. Не приховую – прагнула реваншу! Реванш вдався – 8:2 на мою користь! Фінальний бій з румункою Крістіною Золтан був найлегший, адже її я вже перемагала на чемпіонаті Європи, тому і зараз була впевнена у собі  і розправилась з суперницею менше, ніж за хвилину.
- Твоя сестра Марія Лівач – одна з найсильніших борчинь світу, бронзова призерка Всесвітньої універсіади-2013 у Казані. Чи часто звертаєшся до неї за порадами?
- Я її дуже люблю і пишаюся нею. Пам’ятаю, мій перший тренер Максим Кравченко у характеристиці писав: «Рівняється на старшу сестру». Я разом з сестрою тренуюся. Тому не лише питаю у неї поради, а й після тренування можемо встати у пару, повідпрацьовувати прийоми. Сестра мені дуже допомагає і підказує.
- А чи погодилась би з сестрою на двобій, щоб з’ясувати, хто сильніший?
- На змаганнях не хотіла би, а на тренуваннях буває працюємо разом, проте не змагаємось, і навіть якщо боремось, не рахуємо ні балів, ні перемог.
- Дві талановиті борчині в одній сімї – це ж не випадково?
 - Певно, талант і, що найголовніше, любов до боротьби успадкували від тата. Він тренер з греко-римської боротьби. Тато наш перший порадник і друг, і водночас критик. З кожних змагань привожу відео поєдинків, які разом аналізуємо, тато приходить до нас на тренування. Хоч, пам’ятаю, він не дуже хотів, щоб я йшла у боротьбу, бо це насправді важкий вид спорту. А сестра якраз тоді перемогла на чемпіонаті Європи, тоді ще серед кадетів, звідки привезла відео. Я передивилась його, і вирішила – хочу стати борчинею, і не просто хочу – можу! У 7 класі розпочала займатися.
- То ж успіхів досягла досить швидко…
- Так, приблизно за рік стала срібною призеркою чемпіонату України серед свого віку. Мене помітив заслужений тренер України і вчитель вільної боротьби ЛУФК Олег Павлович Сазонов, і у 8 класі я поступила до училища у його групу. Тут мені двічі поталанило. По-перше, у ЛУФК створено хороші умови для розвитку спортсменів, а по-друге, вихованки Олега Павловича - це всесвітньо відомі борчині Наталія Синишин, Лариса Скоблюк, Тетяна Лавренчук, Таня Кіт, Юлія Благіня. У залі тренуюся поряд з ними, а тому вчуся лише перемагати! Часто з нами тренується і призерка двох Олімпійських ігор Марія Стаднік, тож є на кого рівнятися!
Розмовляла Наталія Васьо

Падошик, Томищ і Повк – бронзові призерки міжнародного турніру «Ведмежатко»Лівач, Береза і Лисак – переможниці міжнародного турніру у БолгаріїСофія Шеремета – переможниця меморіалу Леоніда Дуная з боротьбиАнгеліна Лисак: «Якщо на цю Олімпіаду не потраплю, на наступну шанси будуть більшими»На молодіжному чемпіонаті України Юрій Ідзінський усіх суперників поборов достроковоНа борцівському чемпіонаті України вихованки ЛУФК здобули 18 медалейПід час меморіалу Стадніка розіграли своєрідну першість ЛУФКЮрій Ідзінський – переможець всеукраїнського турніру на призи Олександра МедведяПоловина нагород Кубка України з боротьби дісталося вихованкам ЛУФКВасиль Шуптар – чемпіон України з боротьбиСергій Михайлишин – чемпіон України з боротьбиБорці ЛУФК – переможці турніру імені Богдана ХмельницькогоБорчині ЛУФК відзначилися на Берлінському турніріХристина Береза – бронзова призерка молодіжної світової першості з боротьбиЧетверо вихованців ЛУФК очолили оновлений рейтинг кращих борців світу