48 років1971 - 2019
ГоловнаКонтактиКарта СайтуEnglish

Вільна боротьба : Юлія Ткач-Остапчук: «Моє повернення відбулося у камерному залі з домашньою атмосферою»


З Фінляндії, де завершився чемпіонат Європи з боротьби, українські борчині привезли цілу скарбничку нагород: “срібний” почин Наталії Пульковської (до 48 кг) бронзовими здобутками підтримали Аліна Махиня (до 69 кг) та Катерина Бурмістрова (до 75 кг).
А також вихованка Львівського училища фізичної культури Юлія Ткач-Остапчук (до 63 кг), яка після майже річної перерви, пов’язаної з народженням сина, європейською “бронзою” розпочала новий виток своєї кар’єри.
- Моє повернення відбулося у фінському Вантаа — у камерному залі з домашньою атмосферою, де трибуни тепло підтримують усіх учасників, - поділилася враженнями Юлія Ткач-Остапчук. - Тож боротися було комфортно. Та якби виграла “золото”, цей нетиповий для борцівських чемпіонатів зал полюбила би ще більше (сміється).
- Юлю, “бронзу” чемпіонату Європи розцінюєте як новий успіх чи, радше, як невдачу — особливо у порівнянні з двома золотими нагородами твоїх попередніх першостей континенту?
- Я зуміла повернутися у спорт і навіть здобути медаль чемпіонату Європи. Це, безумовно, успіх. Звичайно, хочеться перемагати. Та час для цього, вочевидь, ще не настав.
Сутичка з іспанкою Авророю Фахадо Прієто була “прохідною” - вона не надто сильна суперниця. А ось далі довелося добре попрацювати: росіянка Інна Тражукова, в якої уже є нагороди чемпіонатів Європи, з перших секунд сутички продемонструвала, що перемогу за “дякую” не подарує. Та я грамотно підійшла до цього протистояння, навіть самій сподобалося, як відпрацювала. Результат був відповідний — 8:0. А далі була поразка Анастасії Григор’євій. Чого мені забракло для перемоги над латвійською борчинею? Передусім, функціональної готовності. Це була моя третя сутичка на цьому чемпіонаті, і я почувалася втомленою. Настя висока, з довгими кінцівками, тому дуже незручна для мене. При цьому темпова, постійно пересувається килимом, ганяє суперниць, нав’язуючи свою боротьбу. Перемога на фінському чемпіонаті Європи стала для неї третьою. А “бронзу” я здобула у сутичці з чешкою Аделою Ганзліковою. Уже на початку поєдинку я зробила “млин”, але довго не могла зафіксувати туше — суддя ніяк не піднімав руку. Та все ж мої зусилля отримали винагороду.
- У боротьбу після народження сина ви повернулися півроку тому...
- Так, коли Ярославу виповнився місяць: спочатку потихеньку бігала, виконувала мінімальні навантаження. Втягуватися у роботу після народження дитини важко. Щоб набрати форму перед чемпіонатом Європи, доводилося працювати у кілька разів більше, ніж раніше. Та найважче, коли дитина вночі не спить... Найбільшим моїм помічником є чоловік. Коли я тренуюся, він займається дитиною.
- Чи змінилося щось у вашому ставленні до тренувань після народження сина?
- Графік тренувань не змінився — тренуюся, як і всі інші дівчата, двічі на день. Єдине, поки що неділя залишається моїм вільним днем, коли можу погуляти з дитиною і більше часу присвятити їй. А ось життєві пріоритети стали іншими. Часто ловлю себе на думці: найголовніше — це здоров’я мого сина. За спортивні перемоги також варто боротися, але щастя дитини, її успіх і добробут у подальшому житті — це найбільш сердечні мрії кожної мами.
- А як тренер ставиться до того, що боротьба у вас уже не на першому місці?
- Тепер у групі Андрія Пістуна три молоді мамочки: я, Люда Балушка та Аля Черкасова. Тренер також змінився разом з нами. Принаймні з повним розумінням ставиться до того, що ми хвилюємося за своїх діточок, поспішаємо додому і деколи навіть відпрошуємося з тренування.
Автор: Олена САДОВНИК, www.wz.lviv.ua

 

Контакти
Адреса:

м. Львів, вул. Кн. Ольги,1
тел: (032) 238 27 92
факс: 238 27 93

Директор:

Родак Степан Михайлович,

Заслужений працівник фізичної культури і спорту, відмінник освітиВільна боротьба

Вільна боротьба

Левовий внесок у європейську перемогу борцівської збірної зробили вихованки ЛУФКЛілія Горішна і Тетяна Кіт – срібні призерки чемпіонату Європи з боротьби«Золотий» хет-трик вихованок ЛУФК на чемпіонаті Європи з боротьби Львівське училище фізичної культури набирає нових чемпіонок – борчиньВасиль Шуптар – бронзовий призер чемпіонату Європи з боротьбиСемеро вихованців ЛУФК візьмуть участь у чемпіонаті Європи з боротьби Алла Черкасова – спортивна сенсація рокуДанило Стасюк спротиву на юніорському чемпіонаті України не відчув16 медалей, з них 7 золотих – доробок борчинь ЛУФК на юніорському чемпіонаті УкраїниОксана Лівач: "Перша ціль - це Токіо, хочу потрапити на Олімпіаду"Юрій Ідзінський – срібний призер молодіжного чемпіонату Європи з боротьбиВихованки ЛУФК серед найкращих молодих борчинь ЄвропиБорці ЛУФК головні трофеї Відкритого кубка Львова залишили у ЛьвовіЮлія Ткач – переможниця світового рейтингового турніру «Дан Колов – Нікола Петров»Шестеро вихованців ЛУФК візьмуть участь у молодіжному чемпіонаті Європи з боротьби