Вільна боротьба : Шлях до олімпійських вершин Оксані Гергель перекрила азербайджанка Раткевич

18 серпня у Ріо розпочався олімпійський турнір з жіночої боротьби.
Першими у боротьбу вступили атлетки у вагових категоріях до 48, 58 і 69кг.
У вазі до 58кг вихованка Львівського училища фізичної культури Оксана Гергель (на фото) у стартовому поєдинку 1/8 частини змагань не зуміла подолати опір досвідченої азербайджанки Юлії Раткевич, поступилась 5:7 і вибула із подальших змагань. У підсумку Оксана посіла 13 місце, а її кривдниця дійшла до «бронзового» фіналу, де програла Марві Амрі з Тунісу. Перемогу у цій категорії здобула легендарна японка Каорі Ічо, для якої це четверте поспіль олімпійське «золото».
У ваговій категорії до 69кг Аліна Махиня у першому поєдинку поступилася майбутній чемпіонці Сарі Дошо з Японії 2:11. У зв’язку з тим, що японка дійшла до фіналу, Махиня отримала можливість боротися у втішних поєдинках за олімпійську «бронзу». Однак, уже у першому з них донечанка програла туркені Бусе Тосун 4:7 і посіла 11 місце.
Ще одна вихованка училища Марія Стадник, яка сьогодні виступає під азербайджанськими кольорами, вдруге поспіль стала срібною призеркою Олімпійських ігор. У напруженій фінальній сутичці Марія на останніх секундах поступилася знову ж таки японці Ері Тосака 2:3.
Отож, перший день олімпійських змагань з жіночої боротьби пройшов за повної переваги японських атлеток.
19 серпня у боротьбу за олімпійські нагороди вступає ще четверо вихованок ЛУФК. Суперницею Юлії Ткач у вазі до 63кг у першому поєдинку буде канадка Даніелла Лапаж. На Юлію Хавалджи-Благіню на старті чекає одна з фавориток вагової категорії до 53кг американка Хелен Мароуліс. У цій же вазі «азербайджанка» Наталія Синишин зустрінеться з іще однією легендарною японкою, триразовою олімпійською чемпіонкою Саорі Йошідою.
Алла Черкасова свою першу сутичку проведе з туркенею Ясмін Адар, а у разі перемоги виходить на росіянку Єкатєріну Букіну.
Підсумкові результати першого дня змагань:

в/к до 48кг
1. Е.Тосака (Японія)
2. Марія Стадник (Азербайджан)
3. С.Янан (Китай), Е.Янкова (Болгарія)
4. Ж.Ешімова (Казахстан), П.Бермудез (Аргентина)

в/к до 58кг
1. К.Ічо (Японія)
2. В.Коблова-Жолобова (Росія)
3. М.Амрі (Туніс), С.Малік (Індія)
5. Ю.Раткевич (Азербайджан), А.Тинибекова (Киргизія)
13. О.Гергель (Україна)

в/к до 59кг
1. С.Дошо (Японія)
2. Н.Воробйова (Росія)
3. Е.Сиздикова (Казахстан), А.Франссон (Швеція)
5. Е.Ахмед (Єгипет), Д.Єтс (Канада)
11. А.Махиня (Україна)

Падошик, Томищ і Повк – бронзові призерки міжнародного турніру «Ведмежатко»Лівач, Береза і Лисак – переможниці міжнародного турніру у БолгаріїСофія Шеремета – переможниця меморіалу Леоніда Дуная з боротьбиАнгеліна Лисак: «Якщо на цю Олімпіаду не потраплю, на наступну шанси будуть більшими»На молодіжному чемпіонаті України Юрій Ідзінський усіх суперників поборов достроковоНа борцівському чемпіонаті України вихованки ЛУФК здобули 18 медалейПід час меморіалу Стадніка розіграли своєрідну першість ЛУФКЮрій Ідзінський – переможець всеукраїнського турніру на призи Олександра МедведяПоловина нагород Кубка України з боротьби дісталося вихованкам ЛУФКВасиль Шуптар – чемпіон України з боротьбиСергій Михайлишин – чемпіон України з боротьбиБорці ЛУФК – переможці турніру імені Богдана ХмельницькогоБорчині ЛУФК відзначилися на Берлінському турніріХристина Береза – бронзова призерка молодіжної світової першості з боротьбиЧетверо вихованців ЛУФК очолили оновлений рейтинг кращих борців світу