Вільна боротьба : На відміну від Хавалджи Синишин свій шанс на олімпійську «бронзу» використала

19 серпня на олімпійському турнірі з жіночої боротьби у Ріо-де-Жанейро були розіграні нагороди у вагових категоріях до 53, 63 і 75кг.
У вазі до 53кг вихованка Львівського училища фізичної культури Юлія Хавалджи (Благіня) у стартовому поєдинку програла Хелен Мароуліс зі США 1:12.
У зв’язку з тим, що американка дісталася до фіналу, Юлія отримала можливість боротися у втішних сутичках за ІІІ місце. Однак, уже у першій з них українка не змогла нічого протиставити китаянці Чжун Сюечунь і поступилась 1:11. Отож, у підсумковому протоколі Хавалджи на 11 місці.
За подібним сценарієм розпочала змагання ще одна вихованка училища Наталія Синишин, яка у Ріо виступає за Азербайджан. У 1/8 фіналу Наталія поступилася триразовій олімпійській чемпіонці Саорі Йошіді 0:4. Японка також кваліфікувалася до фіналу і Синишин, на відміну від Хавалджи, свій шанс поборотись за олімпійську «бронзу» використала сповна. Перемігши почергово Ізабель Самбоу з Сенегалу 4:0 та Бетзабед Аргуелло Віллегас з Венесуели 2:1, Наталія Синишин (на фото) стала бронзовою призеркою ХХХІ Олімпійських ігор. А у фіналі американка Мароуліс зуміла перемогти легендарну японку Йошіду 4:1 і стала олімпійською чемпіонкою.
У категорії до 63кг українські сподівання на медаль були пов’язані з Юлією Ткач (вип. ЛУФК 2009р.). У першому поєдинку Юлія виявилася сильнішою за канадку Даніелу Лапаж і у 1/8 фіналу жереб звів її з китайською атлеткою Сюй Жуй. Пропустивши на початку сутички прохід суперниці у ноги Юлія нічого не змогла продемонструвати у відповідь – китаянка закрилась і перемогла 3:1. Вже у наступному колі Сюй Жуй поступилась росіянці Тражуковій 4:5 і, таким чином, Юлія Ткач закінчила турнір на 9 місці.
У ваговій категорії до 75кг Алла Черкасова (вип. ЛУФК 2005р.) у кваліфікації не змогла впоратись з туркенею Ясемін Адар (10:12) і вибула зі змагань. У Черкасової одинадцята підсумкова позиція.

Підсумкові результати другого дня змагань:

в/к до 53кг
1. Х.Мароуліс (США)
2. С.Йошіда (Японія)
3. Н.Синишин (Азербайджан), С.Маттссон (Швеція)
5. Б.Аргуелло Віллегас (Венесуела), Ч.Сюечунь (Китай)
11. Ю.Хавалджи (Україна)

в/к до 63кг
1. Р.Каваї (Японія)
2. М.Мамашук (Білорусь)
3. Є.Ларіонова (Казахстан), М.Міхалік (Польща)
9. Ю.Ткач (Україна)

в/к до 75кг
1. Е.Вібе (Канада)
2. Г.Манюрова (Казахстан)
3. Ч.Фенлью (Китай), Є.Букіна (Росія)
5. А.Алі (Камерун), В.Марзалюк (Білорусь)
11. А.Черкасова (Україна)

Падошик, Томищ і Повк – бронзові призерки міжнародного турніру «Ведмежатко»Лівач, Береза і Лисак – переможниці міжнародного турніру у БолгаріїСофія Шеремета – переможниця меморіалу Леоніда Дуная з боротьбиАнгеліна Лисак: «Якщо на цю Олімпіаду не потраплю, на наступну шанси будуть більшими»На молодіжному чемпіонаті України Юрій Ідзінський усіх суперників поборов достроковоНа борцівському чемпіонаті України вихованки ЛУФК здобули 18 медалейПід час меморіалу Стадніка розіграли своєрідну першість ЛУФКЮрій Ідзінський – переможець всеукраїнського турніру на призи Олександра МедведяПоловина нагород Кубка України з боротьби дісталося вихованкам ЛУФКВасиль Шуптар – чемпіон України з боротьбиСергій Михайлишин – чемпіон України з боротьбиБорці ЛУФК – переможці турніру імені Богдана ХмельницькогоБорчині ЛУФК відзначилися на Берлінському турніріХристина Береза – бронзова призерка молодіжної світової першості з боротьбиЧетверо вихованців ЛУФК очолили оновлений рейтинг кращих борців світу