Вільна боротьба : Синишин і Федоришин – переможці GOLDEN GRAND PRI FILA

16-18 липня 2010р. у столиці Азербайджану Баку пройшов вже третій фінал Золотого Великого призу ФІЛА – міжнародної федерації боротьби. До змагань персонально запрошувались переможці континентальних першостей та попередніх двох етапів Призу, які проходили у російському Красноярську та шведському Кліппані (жіноча боротьба) і грузинському Тбілісі (вільна та греко-римська боротьба). На переможців фіналу чекали солідні грошові винагороди та можливість рейтингуватися на звання Кращого борця року.
Серед чоловіків володарем Золотого Гран Прі у ваговій категорії до 60кг став вихованець Львівського училища фізичної культури, справжній лідер національної збірної Василь Федоришин. На шляху до Золотого призу Василь здолав Фуада Муссаєва з Казахстану 2:0 (1:1, 2:1), азербайджанця Хайбуллу Шаалова 2:1 (5:0, 0:2, 2:0), іранця Саїда Рахмадалі Ахмаді Зарінколаеі 2:0 (2:0, 1:0), у фіналі – американця Шауна Ронделла Банца 2:0 (1:0, 1:0). Ця перемога виявилась єдиною для української збірної – інші атлети на п’єдестал пошани не піднімались, в результаті в загальному заліку українці завдяки зусиллям Василя лише шості. З явною перевагою серед чоловіків перемогли господарі, в активі яких 82 очки і 3 золоті нагороди. Друге-третє місця поділили росіяни і грузини – в обидвох команд по 30 очків.
Впевнено провела свої поєдинки на турнірі і Наталія Синишин (вип. 2004р.) в ¼ фіналу Наталя перемогла Юлію Раткевич (Азербайджан) 2:0 (6:0, 3:1), у півфіналі – японку Чікако Матсукава 2:0 (4:0, 0:0), а у фіналі – Аїм Абділдіну з Казахстану 2:0 (3:0, 8:0) і стала володарем Гран Прі у в/к 55кг.
Бронзову нагороду у вазі до 51кг везе додому ще одна вихованка ЛУФК Олександра Когут. У ¼ фіналу Леся поступилася майбутній чемпіонці, шведці Софії Магдалені Матссон 0:2 (0:2, 0:3), а у втішному фіналі за ІІІ місце перемогла Тетяну Бакатюк з Казахстану 2:0 (1:0, 1:1).
Прикро, але вже у першому колі потерпіла невдачу минулорічна випускниця ЛУФК Юлія Остапчук, яка у в/к до 63кг поступилася атлетці з Азербайджану Гозал Зутовій 0:2 (0:4, 0:0).
Ще дві бронзові нагороди внесли у скарбничку збірної України одеситка Ганна Василенко (в/к до 59кг) та сумчанка Катерина Бурмістрова (69кг).
Переможці змагань у всіх вагових категоріях:
чоловіки
55 кг – Шінічі Юмото (Японія), Юрій Ледєньов (Україна) – 15м.
60кг – Василь Федоришин (Україна)
66кг – Ябраїл Хасанов (Азербайджан), Семен Радулов (Україна) – 9м., Юрій Семакін (Україна) – 11м.
74кг – Олександр Гостєв (Росія), Гія Чихладзе (Україна) – 10м.
84кг – Науруз Темрезов (Азербайджан), Віктор Муха (Україна) – 9м.
96кг – Кхетаг Газумов (Азербайджан), Валерій Андрійцев (Україна) – 5м.
120кг – Фатіх Цакіроглу (Туреччина).
жінки
48кг – Зульдиз Ешімова Туртбаєва (Казахстан)
51кг – Софія Магдалена Матіссон (Швеція), Олександра Когут (Україна) – ІІІм.
55кг – Наталія Синишин (Україна)
59кг – Маріанна Састін (Угорщина), Ганна Василенко (Україна) – ІІІм.
63кг – Моніка Ева Міха лік (Польща), Юлія Остапчук (Україна)
67кг – Єлєна Шалигіна (Казахстан), Катерина Буршстрова (Україна) – ІІІм.
72кг – Станка Хрістова (Болгарія)

Падошик, Томищ і Повк – бронзові призерки міжнародного турніру «Ведмежатко»Лівач, Береза і Лисак – переможниці міжнародного турніру у БолгаріїСофія Шеремета – переможниця меморіалу Леоніда Дуная з боротьбиАнгеліна Лисак: «Якщо на цю Олімпіаду не потраплю, на наступну шанси будуть більшими»На молодіжному чемпіонаті України Юрій Ідзінський усіх суперників поборов достроковоНа борцівському чемпіонаті України вихованки ЛУФК здобули 18 медалейПід час меморіалу Стадніка розіграли своєрідну першість ЛУФКЮрій Ідзінський – переможець всеукраїнського турніру на призи Олександра МедведяПоловина нагород Кубка України з боротьби дісталося вихованкам ЛУФКВасиль Шуптар – чемпіон України з боротьбиСергій Михайлишин – чемпіон України з боротьбиБорці ЛУФК – переможці турніру імені Богдана ХмельницькогоБорчині ЛУФК відзначилися на Берлінському турніріХристина Береза – бронзова призерка молодіжної світової першості з боротьбиЧетверо вихованців ЛУФК очолили оновлений рейтинг кращих борців світу