48 років1971 - 2019
ГоловнаКонтактиКарта СайтуEnglish

Легка атлетика : Попович і Ільницький перемогли у Бердейові


У м.Бердейові, що на сході Словаччини, 11 січня 2013р. відбувся VIII міжнародний меморіал Володимира Савчінського із стрибків у висоту, участь у якому взяли учні та студенти Львівського училища фізичної культури.
У категорії юніорів переможцем з новим рекордом турніру – 208см став студент І курсу училища Андрій Попович. Слід сказати, що у другого призера – словака Любомира Земана Андрій виграв аж 8см.
Рекорд турніру серед юнаків встановив учень 11 класу Андрій Ільницький. Андрій переміг з результатом 203см. Четверте місце тут посів десятикласник Владислав Боровський. Владислав «настрибав» 191см.
Серед дівчат бронзовим призером змагань з результатом 163см стала однокласниця Владислава Анна Пилявець.
Участь спортсменів ЛУФК у турнірі в Бардейові стала можливою завдяки підписаному училищем договору про співпрацю та обміни спортивними делегаціями з місцевим шкільним спортивним клубом ім. Яна Амоса Коменського, «скорочено JAK». Тепер словацькі атлети відвідають Львів і візьмуть участь у традиційному «Меморіалі Дем’янюка», який відбудеться у Львові 19 січня.
Слід додати, що словацьке місто Бардейов (укр. Бардіїв) має глибокий український слід. Довгий час місто входило до складу Галицько-Волинського князівства. У середні віки ним володіли переважно руські роди Богатів, Сударів, Старів, Коріятовичів, Острозьких.
Найвизначнішу культурну пам’ятку Бардейова – собор св.Егідія (XVст.) зводив архітектор Микола з Бардієва, а до виготовлення його 11 вівтарів залучали тільки лемківських майстрів.
І сьогодні у місті проживає багато українців. Тут працює греко-католицька церква, збудована ще у 1903р. У Ратуші існує Шариський музей з колекцією місцевих українських ікон XVIст. пензля Т.Жебрацького. Щорічно проводиться фестиваль художньої самодіяльності «Маковицька струна».
Автор: Степан Родак, www.ufk.lviv.ua

Контакти
Адреса:

м. Львів, вул. Кн. Ольги,1
тел: (032) 238 27 92
факс: 238 27 93

Директор:

Родак Степан Михайлович,

Заслужений працівник фізичної культури і спорту, відмінник освітиЛегка атлетика

Легка атлетика

Руслан Кошулинський – кандидат на пост Президента УкраїниМар’яна Шостак – юніорська чемпіонка балканських країн з бігу на 400мВадим Кравчук – срібний призер чемпіонату України з легкої атлетики у приміщенніГолуб і Остимчук – переможниці молодіжного чемпіонату України з естафетного бігуМаксим Андрухів – переможець юніорського чемпіонату України з легкої атлетикиХристина Стуй перемогла у ФранціїМарія Алєйнікова і Павло Семенюк – призери юнацького чемпіонату України з легкої атлетикиІрина Бубняк витягнула Україну на 5 місцеРайта, Бубняк і Городиський у складі української збірної на чемпіонат Європи з кросуСтаніслав Козак – переможець чемпіонату балканських країн з легкоатлетичного кросуМихайло Мазепа – бронзовий призер чемпіонату України з легкоатлетичного кросуІрина Бубняк – чемпіонка України з легкоатлетичного кросуМаксим Андрухів і Назар Боруцький - чемпіони Украіни з легкої атлетикиШостак і Остимчук – чемпіонки України з естафетного бігуМарія Єлманова – бронзова призерка юнацького чемпіонату України з бігу на 3000м